Bisikletle Karadeniz`i Dolaşacaklar

 / GÜNCEL

Karabük'te öğretmenlik yapan üç arkadaş, bisikletleriyle Batum'a kadar gidecekleri Karadeniz turunda Kastamonu'nun Hanönü ilçesine ulaştı.

Karabük'te öğretmenlik yapan üç arkadaş, bisikletleriyle  Batum'a kadar gidecekleri  Karadeniz turunda  Kastamonu'nun  Hanönü ilçesine ulaştı.

Karabük'ten iki gün önce yola çıkan öğretmenler  Osman Doğan (57) ve  Ali Tan (47) ile  Kenan Aydoğdu (45) hayallerini gerçekleştirmek için  Batum'a kadar pedal çevireceklerini söyledi.

Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yolculuklarına " Karadeniz Kardeşliği" adını verdiklerini belirtti.

Karadeniz turunda bu yıl  Batum'a kadar pedal çevireceklerini ifade eden Doğan, şunları söyledi: 

"Gelecek yıl başka arkadaşlarımızı da yanımıza katarak  Batum'dan tüm  Karadeniz'i bisikletle dolaşmayı hedefliyoruz. Bizler bisiklet sporunda çok geç kalmışız. Tüm Avrupalılar bisikletle dünyayı dolaşıyor ama biz Türkler yeni yeni bisiklet sporuna alışıyoruz."

Doğan, turun şimdilik sorunsuz devam ettiğini dile getirerek, "Bizi önce yabancı turist sanıyorlar. Araç sürücüleri bisikletlilere gereken saygıyı gösteriyor, şimdiye kadar bir sıkıntı çekmedik." dedi.

Aydoğdu ise  Hanönü ilçesinde bir süre dinlendikten sonra Akgöl Yaylası'nda akşam çadır kurup konaklayacaklarını anlattı.

Tur kapsamında  Ayancık,  Sinop,  Samsun,  Ordu,  Trabzon sahil yolunu takip ederek  Batum'a kadar gideceklerini ifade eden Aydoğdu, bisikletleriyle aynı güzergahtan geri dönerek seyahatlerini tamamlayacaklarını kaydetti.(Sondakika.com)

  24 Temmuz 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 729870

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.