Bütünleme Sınavları Kaldırılıyor mu?

 / EĞİTİM

Karabük Üniversitesi, Sosyal Medya üzerinden yayılan, üniversitede bütünleme sınavları kaldırılıyor, dedikoduları üzerine bir basın açıklaması yaptı.


Karabük Üniversitesi Senatosu imzalı Basın Açıklaması: 

Bazı illegal sosyal medya hesaplarında 06.06.2017 tarihinde yapılan paylaşımlarda Mayıs ayında yapılan Karabük Üniversitesi Senato toplantısında 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı için bütünleme sınavlarının kaldırıldığına dair asılsız haberler yer almıştır. Bahse konu olan tüm bu sosyal medya hesaplarının üniversitemizin kurumsal kimliğini kullanarak üniversitemiz hakkında yanlış bir algı ve çarpıtma çalışması yaptığını görüyor ve bunu kamuoyunun dikkatine sunmak istiyoruz. Bu tür sahte hesapların üniversitemiz adına paylaşmış olduğu haberler asılsız ve yanlıştır. Konu ile alakalı hukuki gereklilikler ayrıca yerine getirilecektir.

28.10.2015 tarihli Yüksek Öğretim Kurulu toplantısında alınan karar ile bütünleme sınavı yapılıp yapılmaması tercihi üniversite senatolarına bırakılmıştır. Üniversitemiz bu karar doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Olası yapılacak değişikler Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü ve diğer yetkili birimler tarafından, üniversitemiz resmi internet sayfasından ve resmi sosyal medya hesaplarından öğrencilerimizle ve kamuoyu ile paylaşılacaktır. Bunun dışında hiçbir bilgi ve paylaşıma itibar edilmemesini rica ederiz.
 
Kamuoyuna saygılarımızla.

Karabük Üniversitesi Senatosu 

  08 Haziran 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 975363

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.