Şırnaklı Öğrenciler Safranbolu’yu Gezdi

 / EĞİTİM

“Biz Birlikte Anadolu’yuz Projesi” kapsamında Şırnak’tan 17 öğrenci ve 2 öğretmen Safranbolu’yu ziyaret etti.

Okullarında başarılı olan kız öğrencileri kapsayan gezide öğrencilere eşlik eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Fatih Ürkmezer, yaptığı açıklamada, etkinliğin çocukların kaynaşması, değişik illeri ve o bölgenin kültürünü, doğal ve tarihi yerleri görmeleri açısından önemli olduğunu söyledi.

Ziyarette öğrencilere Safranbolu’yu anlatan Ürkmezer, etkinliğin çocukların kaynaşması, değişik illeri ve o bölgenin kültürünü, doğal ve tarihi yerleri görmeleri açısından önemli olduğunu kaydederken; Biz Şırnak’tan Safranbolu’ya gelen çocuklarımız ile birlikte olmaktan mutluluk duyduk. Doğu bölgelerindeki çocuklarımız, bölgemizde merak ettikleri yerleri geziyor. Karabük ve Safranbolu’nun haricinde Yenice’yi de ziyaret edecekler. Buradan güzel hatıralarla ayrılacaklarına inanıyorum. Ben böyle güzel bir organizasyona vesile olan Karabük Eski Valimiz Sayın Mehmet Aktaş Beyefendiye de teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrenciler ziyaretin ardından Kristal Teras, Bulak Mencilis Mağarası, Tarihi Çarşı ve Hıdırlık Seyir Tepesi gibi Safranbolu’nun çeşitli mekânlarını ziyaret ettiler. Öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Yılmaz’ın yanı sıra Safranbolu Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli Kübra Ekemen eşlik etti. 
(Karabukacıksoz)

  12 Ağustos 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 668097

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.