Yerli Otomobil İçin Beklenen Toplantı Yapıldı

 / GÜNCEL

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Tuncay Özcan’nın Karabük’e yapılması için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile görüştüğü yerli otomobil fabrikası için kritik toplantı dün İstanbul’da gerçekleştirildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yetkililerinin katıldığı toplantıdan çıkacak olan karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak. Ardından yerli otomobili kimin yapacağı kamuoyu ile paylaşılacak.

BABAYİĞİTLER VAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Yerli otomobili ben yapacak olsam ’emrin olur’ diyeceğim işi bitireceğim. Sayın cumhurbaşkanımız, ‘Babayiğit arıyoruz’ dedi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla beraber yerli otomobili yapacak kişilerle, şahıslarla ve firmalarla görüşmeleri bitirdik. Şu müjdeyi vermek istiyorum. Yerli otomobili yapacak, Türkiye’nin markası olacak otomobili yapacak babayiğitler var. Bunu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla beraber çalıştık. Yakında bunların kim olacağıyla ilgili pazar günü görüşmeler bittikten sonra, cumhurbaşkanımızın onayını aldıktan sonra kamuoyuna açıklayacağız.”

BAKAN ÖZLÜ DE AÇIKLAMA YAPTI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ise “1. tur görüşmelerde sorumuz, bu projede var mısınız, yok musunuz? idi. ‘Ben varım’ diyen şirketler, babayiğitler var, bunlarla pazar günü İstanbul’da 2. tur görüşmelere geçeceğiz ve detayları konuşacağız. Süreç devam ediyor ve iyi gidiyor” ifadelerini kullandı.
(Karabukacıksoz)

  14 Ağustos 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 315823

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.