“Sağlıklı Gülümsemeniz İçin Yanınızdayız”

 / GÜNCEL

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından evlerde verilen ağız ve diş sağlığı hizmetleri hakkında açıklamalarda bulunan Karabük Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara, “çeşitli hastalıklara bağlı olarak sağlık tesislerine ulaşmakta zorluk çeken bireylerin, yaşam kalitelerini iyileştirmek amacıyla sağlık ekipleri tarafından hastanın kendi ev ortamın da sunulan sağlık hizmetinin faydalarını görüyoruz” dedi.

Kara, “Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin hizmet sunduğu bölgede yer alan ve evde takibi zorunlu olan hastalar bu hizmetten faydalanabilirler.  Evde Sağlık Hizmetleri fiziki donanımına sahip olan ekipte, bir diş hekimi,bir hemşire, bir diş protez teknisyeni,bir sekreter görev yapmaktadır. Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında “diş çekimi, diş taşı temizliği, hareketli protez işlemleri gibi diş hekiminin uygun gördüğü tüm ağız ve diş sağlığı ” hizmetleri sunulmaktadır. Ayrıca hasta ve hasta yakınlarına “ağız hijyeni” eğitimi de verilmektedir.  Evde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinden hizmet almak için; hasta yakınları önce aile hekimliğine, oradan İl Sağlık Müdürlüğünün değerlendirmesi ile Evde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimize hasta bilgileri gönderilir. Evde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine gelen bildirimler sıra ile değerlendirilip, ziyaret programı hazırlanmaktadır. Evde sağlık hizmeti sunulacak hastalara gün ve saat bilgisi ekibimiz tarafından iletilir ve ekibimiz hastaların evlerine giderek tedavileri yaparlar” Diye konuştu. 
Genel Sekreter Kara, “ Sevdikleriniz ile birlikte sağlıklı gülümsemeniz için Karabük Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bünyesinde bulunan Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri ekibi ile her zaman yanınızda” dedi. (Karabukacıksoz)

  18 Ağustos 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 480707

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.