Vali Çeber, Yenice Ormanlarında Gezi Ve İncelemeler Yaptı

 / GÜNCEL

Vali Çeber, 1999 yılında Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından acil olarak korunması gereken 100 sıcak noktadan biri ilan edilen Yenice Ormanları’nda gezi ve incelemelerde bulundu.

Yenice doğa gezisinde Vali Kemal Çeber’e, Kaymakam Muhammet Fatih Demirel ve kurum müdürleri eşlik etti.
 
Dünyanın ender coğrafyalarında rastlanan anıtsal ağaç türlerinin yer aldığı Yenice ormanlarında doğa gezisi yapan Vali Çeber ve beraberindeki heyet, çevreleri 2 ila 7 metre, boyları ise 18 ila 30 metre arasında değişen ıstıranca meşesi, Türk fındığı, 1000 yaşındaki Porsuk ağacı, Kafkas ıhlamuru, dağ karaağacı ve akçaağaçlarıyla bir açık hava müzesi konumundaki Yenice ormanlarında Orman İşletme Müdürü Rıfat Ataş ve Yenice Orman İşletme Müdür Vekili Serhat Sugeçti’den bilgiler aldı.
 
Eğriova Göleti ve Arboretum alanında incelemelerde bulunan Vali Çeber, oksijeni bol, güzel bir doğa gezisi yaptıklarını ifade ederek, “Yenice ormanları Dünya Doğayı Koruma Vakfı  tarafından korunması gereken 100 sıcak nokta’dan biri olarak ilan edildi. Ormanların içerisinde çeşitli hayvan türleri yaşamlarını sürdürmekte. Bu bölgede birçok yerde göremeyeceğiniz farklı ağaç türlerini görebilirsiniz. Yürüyüş yapmayı sevenlerin en önemli adreslerinden birisi olabilecek niteliklere sahip ormanlarımız bu amaç için düzenlenmiş 10'larca parkura sahip ve her biri ayrı doğal güzellikler ile dolu. Karabüklü hemşehrilerimizi ve doğayı seven herkesi bu eşsiz güzellikleri yerinde görmeye davet ediyorum.”diye konuştu.

  28 Ağustos 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 324008

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.