Karabük'teki Fetö Operasyonunda 1 Tutuklama

 / TÜRKİYE

Karabük’te FETÖ/PDY operasyonunda gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan bir kişi, savcının itirazı üzerine tutuklandı.

Karabük'te FETÖ/PDY operasyonunda gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan bir kişi, savcının itirazı üzerine tutuklandı.

Karabük Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda daha önce 8 kişiyle birlikte gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılan A.A., savcının üst mahkemeye itirazı üzerine yeniden gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Karabük Emniyet Müdürlüğü KOM ve TEM Şube Müdürlüğü ekiplerince FETÖ/PDY ile bağlantılı oldukları ve şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandıkları iddiasıyla geçtiğimiz ay 8 kişi eş zamanlı operasyon ile gözaltına alınmıştı. 6 gün süren emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen Ç.Ç., S.G., A.V. ve M.A. savcılık ifadesinin ardından adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, tutuklama istemi ile mahkemeye sevk edilen şahıslardan Z.Y. ile savcının itirazı üzerine iş adamı S.A ise daha sonra tutuklanmıştı. - KARABÜK

  10 Ekim 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 130309

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.