“Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Bingöl’lü öğrenciler Karabük’te.

 / EĞİTİM

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Bingöl ilinden 4 grup halinde ilimize gelecek olan ilk öğrenci grubu Karabük’e geldi.

Karayolu ile dün gece saatlerinde ilimize gelen öğrenci grubunu Karabük Demir Çelik (KARDEMİR) Fabrikası gezisinde ziyaret eden Vali Kemal Çeber, öğrencilerle yakından ilgilenerek sohbet etti. Öğrencilerin talebi üzerine Vali Kemal Çeber’in misafiri olarak Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumunda oynanan Kardemir Karabükspor- Kayserispor müsabakasını izleyen öğrenciler, Kardemir Karabükspor’un maçı 1-0 kazanması ile büyük mutluluk yaşadılar.
 
İller arasındaki kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sağlanması, iller arasındaki kültürel ve ortak değerlerin paylaşılmasının hedeflendiği proje kapsamında yarın Safranbolu ilçemizin tarihi ve turistik yerlerine gezecek olan öğrenciler Pazartesi günü ilimizden ayrılacak.

  16 Ekim 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 292773

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.