Kuşak Güreşi Ümitler Türkiye Şampiyonası Karabük'te Başladı

 / TÜRKİYE

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen Kuşak Güreşi Ümitler Türkiye Şampiyonası, Karabük’te yapıldı.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen Kuşak Güreşi Ümitler  Türkiye Şampiyonası,  Karabük'te yapıldı.

Soğuksu Spor Salonu'nda başta  Karabük olmak üzere Adana-Adıyaman-Antalya-Bartın-Edirne-Eskişehir-Hatay-Kahramanmaraş-Kastamonu-Konya-Kütahya-Manisa-Sivas ve  Zonguldak illerinden 88 erkek ve 70'i bayan toplam 158 sporcunun katılımı ile yapılan şampiyonayı,  Karabük Valisi Kemal Çeber ve  Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Asbaşkanı Fahrettin Şolpan da takip etti.

Programda konuşan  Karabük Valisi Kemal Çeber, geleneksel sporlara ilginin artması kendilerini oldukça mutlu ettiğini kaydederek, " Karabük bir spor kenti, ben  Karabük Valiliğine başlayalı üç ay oldu. Bu üç ay içersinde uluslararası alanda değişik branşlarda şampiyon olan sporcularımıza ödül verdik. Bu başarılar bu ilin valisi olarak beni son derece mutlu ediyor. Siz bizim özümüzden gelen, geçmişimizden gelen, bize ait olan, bizimle beraber dünyaya yayılmış olan bir sporu yapıyorsunuz, buna ilgi gösterdiğiniz için hepinizi tebrik ediyorum" dedi. 

  16 Ekim 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 567012

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.