Çin Heyetine Türk Kamu Personel Yapısı Anlatıldı

 / TÜRKİYE

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Devlet Personel Daire Başkanlığı ile Çin Halk Cumhuriyeti İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında yapılan çalışma planı kapsamında Karabük’ün Safranbolu ilçesine gelen heyete kamu personel yapısı ve personel sistemi anlatıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Devlet Personel Daire Başkanlığı ile  Çin Halk Cumhuriyeti İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında yapılan çalışma planı kapsamında  Karabük'ün  Safranbolu ilçesine gelen heyete kamu personel yapısı ve personel sistemi anlatıldı.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili  Fatih Ürkmezer ve Devlet Personel Başkan Yardımcısı Adem Dinç'in başkanlık ettiği toplantıda, Çinli heyete kaymakamlık ve belediyenin çalışma sistemi anlatıldı.  Çin heyetinin  Türkiye'yi ziyaret etme amaçlarının  Türkiye'de yerel yönetim sisteminin işleyiş şekillerini öğrenmek olduğunu belirten  Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili  Fatih Ürkmezer, Türk kamu personel sisteminin genel yapısı ve son dönemde personel sistemindeki değişimler hakkında bilgi alışverişinde bulunulduğunu söyledi. Ürkmezer, "Devlet Personel Daire Başkanlığımız önderliğinde  Çin Halk Cumhuriyeti devletinin personeliyle iş birliği içerisinde yürütülen çalışmanın bir ayağı bu. Bugün gerçekleştirilen toplantıda  Çin Devleti yerel yönetim birimlerinin yetkililerinin bizlerden kaymakamlık ve belediyemizin çalışma sistemleri, yetki ve sorumluluk alanları, personel istihdamı gibi çeşitli konularda bilgi istediler. Devlet Personel Başkan Yardımcısı Adem Dinç ile beraber slayt sunumları eşliğinde kendilerine işleyiş hakkında detaylı bilgiler aktardık" dedi.

Yaklaşık iki saat süren toplantının ardından karşılıklı hediye takdimi yapılan toplantıya  Çin Halk Cumhuriyeti İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Kamu Hizmetleri İdaresi Başkan Yardımcısı Zhang Yiquan, Personel Departmanı Genel Müdürü Cui Changzheng, İş Kazası Sigortası Departmanı Genel Müdürü Liu Mei, Genel İşler Departmanı Genel Müdürü Al Yiping ve personeller katıldı.

  19 Ekim 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 171929

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.