Uysal`dan Fetö Açıklaması !

 / GÜNCEL

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kanun hükmünde kararnamelerle ihraç edilen akademisyenler ve kamu görevlileri için meclis araştırılması açılması yönünde verdiği önergenin aleyhinde söz alan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, FETÖ soruşturmalarında sapla samanın karıştırıldığı iddialarına sert çıktı.

Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, kamuda sürdürülen FETÖ temizliğinin önemine dikkat çekerek, “Bunlar, ihanet virüsü vücuda girmiş zehir gibidir” dedi.

Kamuda sürdürülen FETÖ temizliğinin önemine dikkat çeken Uysal, Türkiye’nin kılcal damarlarına sızan bu örgütün temizlenmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

“Bunlar, ihanet virüsü vücuda girmiş zehir gibidir” diyen Milletvekili Uysal, “Fetullahçı terör örgütünün kökünü kurutana kadar mücadele etmek hepimizin boynunun borcu olması gerek” diye konuştu.

Milletvekili Prof.Dr. Burhanettin Uysal, FETÖ’nün bir terör örgütü olduğunun unutulmamasını isterken, 15 Temmuz kalkışmasının basit bir darbe teşebbüsü olmadığını söyledi.

Uysal, “Bu aynı zamanda kaos, kargaşa yaratarak yani iç savaşı çıkartıp Türkiye’yi bölünmeye müsait hâle getirmek içindi” diye konuştu.

Kamuda sürdürülen FETÖ temizliğinin önemine dikkat çeken Uysal, Türkiye’nin  kılcal damarlarına sızan bu örgütün temizlenmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Uysal,”Bunlar, ihanet virüsü vücuda girmiş zehir gibidir. Bu zehir bir yerde kalmaz, her organı, her hücreyi etkiler ve sonunda vücudu teslim alır, aynen kanser virüsü gibi. Ve şimdi bu vücudu bunlardan temizlememiz gerekiyor. Bu ülkenin özgürlüğüne kastetmeye çalışanlarla iş birliği yapanların, kamuda bunların bayraklarını sallayanların kimse kamuda barındırılmasını istemez” dedi. 

“AB’DE  YAPTI”

Avrupa Birliği ülkelerinde de bu tür temizliklerin yapıldığını anımsatan Uysal, arındırmanın doğal ve gerekli olduğunu vurguladı. İhlallere karışan kamu görevlilerinin devlet sistemi içinden arındırılması ilk defa Türkiye’de karşılaşılan bir uygulama olmadığını anlatan Uysal, sözlerini şöyle tamamladı:”Örneğin, 1991’de Çekoslovakya’da, 1992’de Bulgaristan’da, 1993’te Arnavutluk’ta, 1994’te Macaristan’da, 1997’de Polonya’da, 1999’da Romanya’da ve Doğu, Batı Almanya’nın birleşmesinin ardından Almanya’da arındırma politikaları farklı şekillerde kullanılmıştır.”


  16 Haziran 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 325261

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.