Karabük'te Hava Kirliliği

 / TÜRKİYE

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Marmara Geri Kazanım (MARZİNC) ve Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) hava kirliliğine yol açtıklarını belirtti.

Karabük Belediye Başkanı  Rafet Vergili,  Marmara Geri Kazanım (MARZİNC) ve  Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) hava kirliliğine yol açtıklarını belirtti.

Vergili, Belediye toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında, MARZİNC ve KARDEMİR'in havayı kirlettiği yönünde yaptığı açıklamaları hatırlatarak, 2018 yılı sonunda KARDEMİR'de çevre ile ilgili bir sorunun yaşanmayacağı sözünü aldığını ve bunun takipçisi olacağını kaydetti.

KARDEMİR çalışma yaptı, yapıyor diyen Vergili, şunları söyledi: 

"MARZİNC yönetimi beni ziyaret etti, açıklamaları tatmin edici değildi. MARZİNC herhangi bir çalışma yapmamış. Bu işleri takip etmek belediyenin işi değil. MARZİNC gibi fabrikaların  Türkiye ekonomisine faydası var ama bunların belirtilen mevzuat içinde çalışması gerekir.

Karabük'le birlikte  Kayseri,  Payas ve  İzmir  Aliağa'da aynı durumda. Böyle yumuşak geçişlerle olmaz. Hızlandırılması lazım. Bu fabrika, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından en kısa sürede kapatılmalıdır. Tüm düzenlemelerini yapsın, önlemlerini alsın, mevzuata uygun duruma gelsin o zaman çalışmasına izin verin."

  07 Kasım 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 148821

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.