Vali Çeber Ovacık İlçesinde İncelemelerde Bulundu

 / GÜNCEL

Karabük Valisi Kemal Çeber, Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ve bozulmalar nedeniyle vatandaşlardan tepkiler alan Karabük-Ovacık karayolunda incelemelerde bulunarak Karayolları Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi’den bilgiler aldı.

Karabük Valisi  Kemal Çeber, Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ve bozulmalar nedeniyle vatandaşlardan tepkiler alan Karabük-Ovacık karayolunda incelemelerde bulunarak Karayolları Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi'den bilgiler aldı.

Ovacık  Hükümet Konağı önünde Kaymakam  Mehmet Zahid Doğu, Belediye Başkanı Zafer Küpler, İl Genel Meclis üyeleri, ilçe müdürleri ve esnaflar tarafından karşılanan Vali Çeber daha sonra Kaymakamlık Makamında şikayetleri ve talepleri dinledi.

Karabük -  Ovacık karayoluna yapılan asfaltın araçlarına zarar verdiği yönünde yoğun şikayetler üzerine Karayolları Bölge Müdürü Özendi yaptığı açıklamalarında, " Ovacık yoluna dökülen bitüm'de bir sıkıntı olduğunu düşünüyoruz. Acilen bir komisyon kurarak bu sorunun nedenlerini araştırıyoruz.  Eylül ayında gerçekleştirdiğimiz yol çalışmalarında da aynı sıkıntıyı yaşıyoruz.  Karabük'teki asfalt plentimizin doğalgaz dönüşümü yapılıyor.  Dönüşüm işlemi 1-2 gün içersinde tamamlanacak ve kış gelmeden önce bu yolu yapmak istiyoruz. Havaların aniden soğuması nedeniyle taşların yapışmadığını ve bu soğuk hava nedeniyle dökülen bitümde sorun olabileceğini düşünüyoruz. Bu yolu en kısa sürede bitireceğiz." diye konuştu.

Gelirken yolda inceleme yaptığını ifade eden Vali Çeber, "Burada ciddi bir yanlışlıklar var. Bölge Müdürümüz bu aksaklığın giderilmesi için ne yapmaları gerektiği konusunda bizleri bilgilendirdi. Vatandaşlarımızın sabırlı ve anlayışla karşılamalarından dolayı teşekkür ederim." dedi.

  09 Kasım 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 859728

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.