Sokakta Hem Ders Çalışıyor Hem de Ailesi İçin Mendil Satıyor

 / GÜNCEL

Ülkelerinden kaçarak Türkiye’ye sığınan 4 kişilik Afgan bir ailenin 11 yaşındaki çocukları babasının çalışma izni olmadığından sokakta hem mendil satıyor, hem de derslerini yaparak Türkçe öğreniyor.

Ülkelerinden kaçarak  Türkiye'ye sığınan 4 kişilik Afgan bir ailenin 11 yaşındaki çocukları babasının çalışma izni olmadığından sokakta hem mendil satıyor, hem de derslerini yaparak Türkçe öğreniyor.

3 ay önce  Karabük'e geldiklerini söyleyen Sebur Seburi, babasının çalışma izni olmadığından mendil satarak ailesine baktığını söyledi.

Afganlı Sebur,  Karabük'ün en işlek caddesinde bulunan bir AVM'nin yan tarafında bulunan merdivenlerde mendil satarak ailesinin geçimi sağlıyor. Altına serdiği kartonun üzerinde hem ders yapan hem de ailesinin geçimini sağlamaya çalışan Afganlı çocuğun azmi ise görenlerin takdirini kazanıyor.

Gazi  Mustafa Kemal Atatürk ortaokulunda 3. sınıf öğrencisi olan Sebur, babasının aslen Türkmenistanlı olduğunu söyleyerek, "Sabahtan öğlene kadar okula gidiyor. Öğleden sonrada mendil satıyorum. Bu sırada hem de derslerimi yapıyorum. Babamın çalışma izni olmadığından mendil satıyorum. Benim için zor olsa da ekmek parası sonuçta. Kazandığım paraları anneme veriyorum" dedi. 

  15 Kasım 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 170990

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.