Marmara Geri Kazanım'ın Kanalizasyon Bağlantısı Mühürlendi

 / GÜNCEL

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, kentte bulunan Marmara Geri Kazanım'ın (MARZİNC) çevre kirliliğine yol açtığı gerekçesiyle kanalizasyon bağlantısının mühürlendiğini söyledi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, kentte bulunan Marmara Geri Kazanım'ın (MARZİNC) çevre kirliliğine yol açtığı gerekçesiyle kanalizasyon bağlantısının mühürlendiğini söyledi.

Vergili, gazetecilere yaptığı açıklamada, işletme atık suları ile ilgili analiz sonuçlarının incelendiğini ve olması gerekenden yüzlerce kat fazla zararlı madde içerdiğini belirtti.

Bu suların, belediye kanalizasyon hatlarına bırakıldığını ve Karabük'ten başlayarak Filyos nehri boyunca Karadeniz'e ulaşıncaya kadar çevreyi zehirlediğini ifade eden Vergili şunları söyledi: 

"Encümen toplantısında almış olduğumuz karar doğrultusunda, kanalizasyon hatlarımıza bırakılan bu işletme atık suları ile ilgili yaptırım kararı aldık ve uygulamaya geçtik. Tesisin kanalizasyon bağlantısını hatlarımızdan ayırarak mühürledik. Artık bu zehirli suları nereye deşarj edeceklerini merak ediyorum. İlgili tüm kurumları ve cumhuriyet savcılığını göreve davet ediyorum."

  02 Aralık 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 534647

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.