Hayvan Bakım Evi Ek İnşaatında Sona Gelindi

 / GÜNCEL

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, sokak hayvanlarının daha iyi ve daha geniş kapasiteli bir merkezde yaşamlarını sürdürmelerinin amaçlandığı proje kapsamında Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne yapılan ek bina çalışmalarının son aşamasına gelindiğini açıkladı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, sokak hayvanlarının daha iyi ve daha geniş kapasiteli bir merkezde yaşamlarını sürdürmelerinin amaçlandığı proje kapsamında Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne yapılan ek bina çalışmalarının son aşamasına gelindiğini açıkladı.

Başkan Vergili, 11 odadan oluşan yeni ek binada, tehlikeli sayılabilecek köpek türleri ile salgın hastalıklara yakalanan köpeklerin koruma altına alınacağını da belirterek, " Ek bina zemin kauçuk ile kaplanmış olup, her odaya elektrikli ısıtıcılar takılarak kış aylarında hayvanların soğuktan etkilenmemesi sağlanacaktır. Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi konusunda iyi ilerlemeler kaydettik ve bunun sonucunu da çok iyi bir şekilde almaya devam ediyoruz. Fakat bunun yanında farklı sıkıntılar da yaşıyoruz. Burada barınak olduğunu gören ve duyan çevre yerleşim merkezlerinden başıboş hayvanların Karabük içerisine getirilerek bırakıldığı öğreniyoruz. Vatandaşlarımızdan bu gibi olaylara şahit olduklarında Belediyemizin 444 21 78 numaralı iletişim ve çağrı merkezimize haber vermelerini istiyoruz" dedi. -

  22 Aralık 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 387862

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.