FETÖ’nün Safranbolu İmamları Yakalandı

 / GÜNCEL

FETÖ/PDY terör örgütünün sözde Safranbolu erkekler ve kadınlar imamı olduğu iddia edilen karı koca, Edirne’den yurt dışına kaçmak üzere iken yakalandı

Karabük Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nun kararıyla "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan aranan ve Edirne'nin Yunanistan sınırına yakın Meriç ilçesinde yakalanan çift, Karabük'e getirildi.

Karabük Emniyet Müdürülüğü ekipleri tarafından Edirne'deki kolluk kuvvetlerinden teslim alınan eski öğretmenler Sinan ve Halime M, sağlık kontrolünden geçirilerek emniyete götürüldü. Çiftin üzerinde ve bulundukları araçta yapılan aramalarda, bir miktar avro, çok sayıda yağmurluk ve dijital doküman ele geçirildiği bildirildi.

Sinan M'nin erkeklerden, Halime M'nin ise kadınlardan sorumlu, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) sözde Safranbolu ilçe imamları olduğu belirtildi. Çiftin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Edinilen bilgilere göre; Edirne'nin Yunanistan sınırına yakın Meriç ilçesinde jandarma ekipleri, önleyici kolluk devriyesi sırasında Büyükdoğanca köyünde 3 otomobili durdurmuş, otomobillerde bulunan ve yurt dışına kaçma girişiminde oldukları değerlendirilen FETÖ şüphelisi 10 kişi gözaltına alınmıştı.

FETÖ şüphelilerinin kaçma girişimine aracılık ettikleri öne sürülen 3 şüpheli de yakalanmıştı.

  27 Aralık 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 708049

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.