Karabük'te "Buğday" Filmi Gösterimi ve Söyleşi Programı

 / EĞİTİM

Yönetmen Semih Kaplanoğlu, "Buğday" filmine ilişkin, "Bir sorgulama filmi bu aslında.

 Yönetmen Semih Kaplanoğlu, "Buğday" filmine ilişkin, "Bir sorgulama filmi bu aslında. Yani insanın kendisini sorgulaması, hakikati anlamaya çalışması, bunun için çaba göstermesi ve bir yol açması. Bunun üzerindeki sorumluluğu da üzerine alması." dedi.

Yönetmen Kaplanoğlu, "Buğday" filminin gösterimi ve söyleşi programı için Karabük'e geldi. Sinema salonunda filmin gösteriminin ardından Karabük Üniversitesi (KBÜ) Sinema Kulübü tarafından Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen söyleşi programında konuşan Kaplanoğlu, iklim değişikliğinden ve çevrenin büyük oranda tahrip olmasından etkilendiğini söyledi.

Senaryoda Yunus Emre'nin "buğday mı himmet mi" sorusunun bulunduğunu aktaran Kaplanoğlu, o sorunun da bu bilginin bir tür yansıması olduğunu dile getirdi.

Kaplanoğlu, "Bir sorgulama filmi bu aslında. Yani insanın kendisini sorgulaması, hakikati anlamaya çalışması, bunun için çaba göstermesi ve bir yol açması, bunun üzerindeki sorumluluğu da üzerine alması." diye konuştu.   

  06 Ocak 2018

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 34892

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.