Evde Eğitim Gören Umut, Karnesini Vali Çeber'in Elinden Aldı

 / EĞİTİM

Evde eğitim gören Umut, karnesini Vali Çeber'in elinden aldı Yarı yıl karnesini alan küçük Umut, kendisine verilen hediyeler karşısında büyük mutluluk yaşadı Karabük'te 21 çocuk evde eğitim alıyorKARABÜK - Karabük Valisi Kemal Çeber, evde eğitim alan 7 yaşındaki 2.

Evde eğitim gören Umut, karnesini Vali Çeber'in elinden aldı
Yarı yıl karnesini alan küçük Umut, kendisine verilen hediyeler karşısında büyük mutluluk yaşadı
 Karabük'te 21 çocuk evde eğitim alıyor Karabük Valisi Kemal Çeber, evde eğitim alan 7 yaşındaki 2. sınıf öğrencisi özürlü Umut Tosun'u evinde ziyaret ederek karnesi ile birlikte çeşitli hediyeler verdi. 
Karabük Valisi Kemal Çeber, beraberinde Milli Eğitim Genel Müdürlüğü Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Fikret Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, Özel Eğitim Rehberlik Hizmeti Şube Müdürü Hasan Gümüş ile ŞirinevlerMahallesinde evde eğitim gören Umut Tosun'u ziyaret ederek yarı yıl karnesini verdi.
Şube Müdürü Hasan Gümüş, okul öncesinden lise sona kadar kentte 21 öğrencinin evde eğitim aldığını söyleyerek, Vali Kemal Çeber'e bilgiler verdi.
Karabük'te evde eğitim gören 21 çocuktan sadece biri olan ortapedik ve konuşma engelli olan Umut Tosun'a karnesini ve çeşitli hediyeler vererek sevindiren Vali Çeber, " Bugün çok fazla karne verdiğini ancak bu karne benim için en özeli. Bende çok heyecanlandım. Öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum. Devletimiz ne olursa insanlarımızın yanında. Devletimiz sosyal devlet olarak her alanda evde bir kişide olsa eğitimi veriyor" dedi.
Kendisine verilen hediyeler karşısında oldukça mutlu olan küçük Umut'un anne ve babası da Vali Çeber ve beraberindekilere teşekkür etti.

  19 Ocak 2018

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 554266

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.