El-Bab Şehit Aytekin İçin Mevlid-i Şerif Okutuldu

 / GÜNCEL

Suriye’nin El Bab bölgesinde yürütülen Fırat Kalkanı Harekâtı’nda geçen sene şehit olan İstihkâm Uzman Onbaşı Umut Aytekin’in şahadetinin birinci sene-i devriyesi dolayısıyla ailesi tarafından mevlid-i şerif okutuldu.

Suriye'nin El Bab bölgesinde yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nda geçen sene şehit olan İstihkam Uzman Onbaşı Umut Aytekin'in şahadetinin birinci sene-i devriyesi dolayısıyla ailesi tarafından mevlid-i şerif okutuldu.

Karabük Mahallesi Bahattin Gazi Camiinde okutulan mevlid-i şerif programına Vali Kemal Çeber ve eşi Neslihan Çeber'in yanı sıra Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, İl Jandarma Komutanı Albay Cihan Ulukaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, emniyet mensupları, şehidin akrabaları ve vatandaşlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Halil Bektaş, Şehit İstihkam Uzman Onbaşı Umut Aytekin ve tüm şehitler için dua okudu. Mevlit sonrasında Vali Kemal Çeber ve protokol mensupları, şehidin ailesine başsağlığı ve sabır dileklerini ilettiler.

  12 Şubat 2018

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 708540

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.