Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu Karabük'te

 / İLÇELER

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda PYD/PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda yaralanan Uzman Çavuş Yasin Yalçın ve aynı saldırıda şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın ailesini ziyaret etti.

Bakan Jülide Sarıeroğlu, önce Uzman Çavuş Yasin Yalçın'ın Karabük merkezindeki babaevine gitti. Burada Yalçın ile bir süre sohbet eden Sarıeroğlu, durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra Safranbolu ilçesine geçen Bakan Sarıeroğlu, Emek Mahallesi'ndeki şehit Ömer Bilal Akpınar'ın babaevine gitti.

Şehidin annesi Ülker, babası İsmail, eşi Hafize Nur Akıpnar'a başsağlığı dileyen Sarıeroğlu, Ömer Bilal'in adını hizmete açtıkları Sosyal Güvelik Kurumu Karabük İl Müdürlüğü binasına verdiklerini söyledi.

Gözyaşlarına boğulan anne Ülker Akpınar, şehit oğlunun ülkeye çok güzel bir mesaj verdiğini ifade etti.

Birlik mesajı veren anne Akpınar, "Bir ve birlik olacağız. Vatan hainlerine fırsat vermeyeceğiz. Bir kere daha anladım ki, bin tane Ömer geliyor. Bizim milletimizi kimse bölemeyecek. Herkes iman gücüyle, küçük çocuklar bile 'anneciğim biz de gideceğiz askere' diyor, Ömer ağabeylerini görünce. Üzülürüm, ağlarım, anneyim ben ama elhamdülillah vatanım ve bayrağım için dedelerimiz ve ninelerimiz nasıl gittiyse bizim evlatlarımız da gidecek ki, bizden sonra gelenler de rahat yaşasın. Çok gururluyum elhamdülillah. Çocuğum bilinçli gittiği için çok gururluyum. Allah öyle Ömerlerin sayısını çoğaltsın, vatan ve bayrak sevgisi versin." diye konuştu.

"İstiklal Marşını Mehmet Akif Ersoy boşuna mı yazdı?" diye soran anne Akpınar, şöyle devam etti: 

"Şiirler boşuna mı yazıldı. Bu vatan bizim. Biz başka ırktan olanları kabul ederiz, bakma gücümüz var. Bizi kim kabul eder vatansız kalırsak?. O zihinlerini bir toparlasalar da bu vatan için milletvekili bir ucundan, ev hanımı bir ucundan, öğretmen bir ucundan, herkes silah kuşanıp askere gidecek değil ya. Herkes üzerine düşen görevi hakkıyla yapacak ki, Türkiye Cumhuriyeti ahirete kadar bizim kalacak. Dili, dini, mezhebi, ırkı her gruptan insan var. Herkes vatanına sahip çıkacak, aklını başına alacak. Biz kafirlere yem olmayacağız. Olamayız, Türk milleti olamaz. Tarihinde yok ki böyle bir şey. Bunu anladılar. Bizim Mehmetlerimiz, Ahmetlerimiz, Ömerlerimiz yetişiyor."

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Kemal Çeber ve Burhanettin Uysal'ın da hazır bulunduğu ziyarette, Sarıeroğlu, şehit ailesine, oğullarının cenaze törenine ait ve üzerinde "Türkiye Uğurladı" yazan bir fotoğraf hediye etti.

  18 Şubat 2018

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 218189

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.