Karabük'ün Kuruluş Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

 / GÜNCEL

Karabük Demir Çelik Fabrikaları'nın temelinin atılması ve Karabük'ün kuruluşunun 81'inci yıldönümü etkinliklerle kutlandı.

Karabük Demir Çelik Fabrikaları'nın temelinin atılması ve Karabük'ün kuruluşunun 81'inci yıldönümü etkinliklerle kutlandı. Yenişehir Mahallesi'nde bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Karabük Valisi Kemal Çeber, Ak Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Burhanettin Uysal, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Kardemir Genel Müdürü Ercüment Ünal, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Refik Polat, kaymakamlar, belediye başkanları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, gaziler, Kardemir işçileri, askeri erkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından öğrenciler günün anlam ve önemiyle ilgili şiirlerini okudu. Daha sonra İl genelinde düzenlenen şiir, kompozisyon ve spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.Karabük'ün Kuruluş Yıldönümü Törenlerle Kutlandı ile ilgili görsel sonucu

Konuşmaların ardından Kent Meydanı'na geçildi. Ankara Çankaya Belediyesikatkılarıyla Karabük Organize Sanayisi'nde bir atölyede yaptırılan 3 metre yüksekliğindeki Atatürk Anıtı törenle açıldı. Anıta karanfiller bırakıldı. Törende konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Burada bir sanayi tesisi değil, aynı zamanda bir cumhuriyet kenti de kuruldu. 13 haneli bir köyden bugün 250 bin güzel, cennet gibi şehre kavuştuk. Bu bize cumhuriyetin armağanı, bu bize Mustafa Kemal Atatürk'ün armağanı. Geçmişimizi iyi anlamazsak bugünü iyi anlatamayız. Muasır medeniyet seviyesinden asla ayrılmayarak ülkemizin gelişmesinde, kalkınmasında, büyümesinde her zaman mücadele edeceğiz. Asla ve asla birlik ve beraberliğimizi bozmayacağız. Bu ülke birçok badireleri bir çok önemli sorunları aştı. İçinde bulunduğumuz sorunları da mutlaka aşacağız diye konuştu.

  05 Nisan 2018

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 414073

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.