Geleceğin Sinemacıları Safranbolu'da

 / EĞİTİM

Karabük Üniversitesi Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisinde lise ve üniversite gençliğine yönelik Sinema Atölyesi açıldı.

Karabük Üniversitesi Sinema Kulübü ‘’Yaratıcı Drama, Senaryo Atölyesi, Genel Sinema’’ derslerine başladı. 2013’den beri Karabük Üniversitesi bünyesinde devam eden Sinema Atölyesi bu sene Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisinde devam edecek. Hafta sonu yapılan atölye çalışmalarına katılımda herhangi bir şart aranmamaktadır. Yazılan senaryolar ise atölye içerisinde oluşturulan ekiplerle set ortamına taşınmaktadır.

Sinema Kulübü Başkanı Furkan Akyol “Bu sene de film yapacağımız bir sene olmasını umuyoruz. Yapılan eğitimlerde çekmeye imkanı olan çoğu senaryoyu ekip halinde film setine taşıyoruz. Her atölyede yaratıcı yazarlık üzerine yazılar yazılıp metin incelemeleri de yapılmaktadır. Son olarak umarım bizden sonrada bu atölyelerin devam etmesidir. Bize bu ortamı ve imkanları sağlayan başta rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat olmak üzere Akademi Koordinatörü Öğr. Gör. Mesut Doğan hocamıza da sonsuz teşekkürü borç bilirim.’’ dedi.

Karabük Üniversitesi Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisinde Sinema Atölyesinin yanı sıra Drama-Tiyatro Atölyesi ve Fotoğrafçılık Atölyesi yer alıyor. Bu atölyelerin birleşiminden geleceğin sinemacıları, fotoğrafçıları ve oyuncularının yetiştirilmesi hedefleniyor. Sinema Atölyesi her Cumartesi-Pazar 13.00-17.00’de, Tiyatro-Drama Atölyesi her Çarşamba 18.00-20.00’de, Fotoğrafçılık Atölyesi ise her Cuma 18.00-20.00’de Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisinde çalışmalarına devam edecek.


  26 Ekim 2018

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 835709

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.