Yenice'ye YENİce Başkan İsmail Kökçü

 / GÜNCEL

Geçtiğimiz Nisan ayında İl Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden istifa ederek Ak Parti Karabük Milletvekili Aday Adayı olan İsmail Kökçü, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine Yenice Belediye Başkanlığı adaylığı sürecinde çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.

Sözlerine Yunus Emre’nin:

“Ben gelmedim kavga için,

Benim işim sevgi için.

Dostun evi gönüllerdir,

Gönüller yapmaya geldim.”

dizeleriyle başlayan Kökçü, bu dizeleri kendisine şiar edindiğini ve Yenice halkının şu zamanlar da en çok birbirlerini sevmeye ihtiyaçları olduğunu vurgulayarak sözlerine şu şekilde devam etti.

“33 yıllık kamu hizmetimin yanında, sivil ve sosyal hayattaki tecrübemi siyaset alanında değerlendirmek istiyorum. Siyasi anlayışımız;  gerginlik ve çatışmadan uzak, uzlaşmacı, istişareyi önemseyen, herkesin bilgi ve tecrübesinden yararlanarak hizmetlerimizi insan onuruna yakışır şekilde sunmaktı. Belediye Başkanı seçilmemiz durumunda; kapımız her daim herkese açık olacaktır.

Sorunları, ihtiyaçları yerinde birlikte tespit etmek ve çözüm üretmek için düzenli olarak mahalle toplantıları gerçekleştirerek Yenice’mize getirilecek yeni yatırımların teşvikçisi ve takipçisi olacağız.” diyerek, Yenice’nin huzur ve barış ortamı haline gelmesi için yeni bir ses ve nefes olacaklarını da konuşmasına ekledi.

Yenice ve hemşerilerine hizmeti öncelikli görev bilen Kökçü ; genciyle yaşlısıyla, erkeğiyle kadınıyla, işçi-memur, emekli ve esnafıyla her daim iş birliği içinde olmak istediğini belirterek Yenice halkına Mehmet Akif Ersoy’un şu sözleriyle seslendi:

“Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez.

Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez.”

Konuşmanın sonunda bu kutlu yürüyüşte kendisini yalnız bırakmayan Yenice halkına teşekkürlerini ve saygılarını ileterek yeni yıl için güzel dileklerde bulundu.

  16 Kasım 2018

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 6682

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.