Üniversiteli Genç Girişimci Dünyaya Lokum Satıyor

 / GÜNCEL

Karabük Üniversitesi öğrencisi Onur Şen, lokumuyla ünlü Safranbolu’da 25 yaşında işletme açarak en fazla ürün çeşidiyle sektörün enleri arasına girdi.

Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Bölümü öğrencisi Onur Şen, Girişimcilik dersi için hazırladığı “Safran Evi Lokumları” projesini gerçeğe dönüştürdü. Girişimcilik örneği sergileyen Onur Şen, 25 yaşında girdiği sektörde nasıl karşılandığını ve girşimci bir öğrenci olarak başından geçenleri Külliye Karabük gazetemiz ile paylaştı.

“Hocalarım çok destek oldu”

Hocasının derste kendilerinden bir proje yapmasını ve bu projeyi sunmalarını istemesi üzerine hikayesinin başladığını anlatan Onur Şen, “Girişimcilik dersinde hocalarımız bizden bir proje istediler. Biz de bununla ilgili bir proje sunduk. Yaptığım proje hocamızın takdirini kazandı. Sonrasında ise kağıda dökülen bu projenin uygulamaya da dökülebileceğini düşündük. Nasıl bir şey yaparız dedik. Projede de zaten altyapı çalışmasını yapmıştık. O altyapı çalışmasıyla bir niyetlendik. Üç yıl oldu, üç yıldır aktif çalışıyoruz. Hocalarım bu noktada çok destek oldular.” diye konuştu.

“Rektör hocamız çayımızı içmeden geçmez”

Ders için yazdığı bir projenin gerçek bir işletmeye dönüşmesinde hocalarının desteğinin önemine vurgu yapan Şen, ” Hocalarım sağ olsunlar işletmeyi açtıktan sonra da hiç yalnız bırakmadılar. Sağ olsun Rektör hocamız da buraya geldiğinde bize uğramadan, çayımızı içmeden gitmez. Misafirleri geldiğinde onları hep bize getiriyor. Bu anlamda hep desteklerini gördük.” ifadelerini kullandı.

  15 Aralık 2018

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 708306

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.