Cerablus'a yardım konvoyu

 / EĞİTİM

Ülkemizin gösterdiği bu duyarlılığa Karabük eğitim camiası olarak destek olmak amacıyla Cerablus ve El Bab da zor şartlar altında eğitim mücadelesi veren öğrencilerimizin kullanımına sunulmak üzere ihtiyaç fazlası konumunda bulunan okul sıralarının tespit çalışması başlatılmıştı.

Ülkemizin liderliğinde terör örgütlerinden temizlenen Suriye´nin Cerablus ve El Bab şehirleri yine dostluk, kardeşlik, diğergamlık destanı yazan milletimizin önderliğiyle yaralarını sarmaya ve kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla tekrar yaşama tutunmaya başlamış, eğitime hasret çocuklarımız Türkiye´de birlikte aynı sırayı paylaştığı Türk kardeşlerinin desteğiyle tekrar okullarına gitmeye ve yıkık dökük okul duvarlarında çocuk sesleri yükselmeye başlamıştır.

Ülkemizin gösterdiği bu duyarlılığa Karabük eğitim camiası olarak destek olmak amacıyla Cerablus ve El Bab da  zor şartlar altında eğitim mücadelesi veren öğrencilerimizin kullanımına sunulmak üzere ihtiyaç fazlası konumunda bulunan okul sıralarının tespit çalışması başlatılmıştı.

Bu kapsamda İlimizden tespit edilen ve yenilenen yaklaşık 170 takım okul sırası 28.04.2017 Cuma günü Kayabaşı İlk/Ortaokulu önünde düzenlenen törenle Celabrus’ a götürülmek üzere yola çıktı. 

İl Müdürümüz Ali KÖSE beraberinde Şube Müdürlerimiz Muhammet Nuri ATASEVEN, Muharrem YOL ve Nevzat AKBAŞ ile basın mensuplarının da hazır bulunduğu törende konuşan İl Müdürümüz “ Valimizin talimatları ile başlattığımız kampanya neticesinde ayni ve nakdi yardımlarımızı Cerablus, El Bab bölgesine gönderiyoruz. Kampanyaya destek olan tüm meslektaşlarıma, okul öğrenci meclis başkanlarımıza, velilerimize, Yağmur Derneğine, Safranbolu Gençlik Merkezine, Safranbolu Belediyesi Hayır Çarşısı’ na teşekkür  ediyorum. Bu yönlü duyarlılığımız devam edecektir. Biz bu coğrafyada olduğumuz sürece ‘Ensar Millet’ misyonumuzu hep koruyacağız.” dedi. 

İl Müdürümüzün konuşmasının ardından yardım malzemelerini taşıyan tır Celabrus’ a gitmek üzere uğurlandı.

  13 Mayıs 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 440171

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.