Karabük Üniversitesi 10 Yaşında!

 / EĞİTİM

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Refik Polat, üniversitenin kuruluşunun 10.yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bugün büyük bir mutlulukla söylüyoruz ki; Karabük Üniversitemizin 10. Kuruluş ve İstanbul’un Fethi’nin 564. Yıl dönümü. Hepimize kutlu olsun.

29 Mayıs 2007 yılında kurulan, sürekli gelişen, büyüyen ve çağın gereksinimlerini yakalamaya çalışan Karabük Üniversitesi ülkemizin yeni ve öncü üniversitelerinden biri haline gelmiştir.

Kuruluşundan bugüne uygulanan başarılı yönetim politikasının amacı; ülkemizin temel değerleri ve stratejik hedeflerine uygun eğitim hizmeti sunmak, evrensel geçerliliği olan bilgi ve beceriler ile donatılmış bireyler yetiştirmek, bilime katkı sağlayacak, ülkede ve dünyada kullanılabilir ve paydaşlara yararlı olacak bilgi ve teknoloji üretmek, mensuplarının ve toplumun sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif gelişimine katkı sağlayacak etkinlikler düzenlemektir. Tüm bu amaçlar doğrultusunda bölgemizin ve ülkemizin ihtiyaçlarına cevap verecek projeler ve atılımlarla genç bir üniversite olmamıza rağmen globalleşme yolunda oldukça büyük bir mesafe kat etmiş bulunuyoruz.

Karabük’ümüz ile bütünleşen, üniversite şehir işbirliğinin en güzel örneğini uygulayan ve bilimin önderliğinde yapmış olduğu çalışmalarla ülkemizin gelişmesine büyük katkı sağlayan üniversitemizin 10. Yılını ve İstanbul’un Fethi’nin 564. Yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyor, üniversitemizin bugünlere gelmesinde büyük katkıları olan kurucu rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a, Dekanlarımıza, Müdürlerimize, İdarecilerimize, Akademik, İdari ve diğer personellerimiz olmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşu temsilcilerine, Hayırsever İşadamlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarına, değerli Karabük halkına, sanayicilerimize, üniversitenin gelişmesi ve kalkınması için desteklerini esirgemeyen herkese sevgi ve saygılarımı sunar, 10. Kuruluş yıl dönümünün hayırlara vesile olmasını temenni ederim.


  30 Mayıs 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 980677

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.